biografia

Zespół „no plastic inside”, jego nazwa, pierwszy skład i koncepcja działania powstały w 2001 roku. Zespół pochodzi z Polski. Na swoją oficjalną siedzibę muzycy wybrali Wejherowo, piękne miasto położone na smaganej wiatrami z nad morza północy kraju.

nazwa zespołu


Pomysłodawcą nazwy „no plastic inside” był Lechu. Nazwa zespołu wzięła się z pewnego rodzaju żartu słownego, a mianowicie z napisu na koszulce i nigdy nie miała być deklaracją stylu muzycznego, czy też używanych przez zespół instrumentów.

styl muzyczny


Styl muzyczny zespołu NPI oscyluje wokół muzyki alternatywnej i rocka progresywnego, pełnego jednak klasycznego, gitarowego brzmienia. Na początku NPI tworzył wyłącznie muzykę instrumentalną, opartą na brzmieniu gitar elektrycznych, akustycznych, basowych i perkusji, oraz efektów uzyskanych przy ich pomocy. W swoich utworach zespół często wychodzi poza sztywne granice gatunku i tworzy w całkowitej swobodzie artystycznej. Poza muzyką instrumentalną, od 2006 roku zespół zaczął nagrywać muzykę z wokalem i tekstami Żenki.


skład zespołu


W 2001 roku w skład zespołu weszły cztery osoby: Żenka i Lechu (gitary), Wuszu (bas), a także Karlos (perkusja). W październiku 2006 roku zespół opuścił Karlos. W styczniu 2007 roku do zespołu na krótko dołączył Airon, perkusista z zaprzyjaźnionego zespołu „Neustadt”. Obecnie skład jest następujący: Żenka (wokal, teksty, gitara), Lechu (gitara), WuSzu (bas).

koncepcja działania


Od samego początku zespół planował dzielić się swoją twórczością z innymi i raczej nie wiązał swoich planów z wielkimi firmami fonograficznymi. Jako muzycy pragnęli tym samym zachować pełną swobodę tworzenia. Jednak zespół nie wyklucza takiej współpracy w przyszłości. W 2002 roku, zgodnie z powyższą koncepcją, zespół zaczął umieszczać swoją muzykę w Internecie. Od tego momentu podstawowym ogniwem łączącym zespół NPI ze światem zewnętrznym stała się strona internetowa, za pośrednictwem której, można poznać prawie całą ich twórczość. Lecz w tym czasie, poza pracą w zaciszu domowym działo się niewiele w życiu artystycznym zespołu. Prawdziwa praca w zespole zaczęła się od września 2004 roku, gdy po wielu pozytywnych opiniach na temat ich muzyki, zaczęły powstawać pierwsze plany koncertowe. Poza Internetem muzyka NPI wielokrotnie była prezentowana w audycjach radiowych, w tym także na antenie radiowej „TRÓJKI” w audycji Piotra Kaczkowskiego – MINIMAX. Oprócz Radia, zespół często gości w audycjach podcastowych tworzonych przez niezależnych radiowców z całego świata (m.in. z Polski, USA. Kanady, Wlk. Brytanii, Belgii, Szwecji...).