"Lights of Las Vegas"


"Lights of Las Vegas"- spis utworów:

1. Coyotes Come Out of Burrows
2. Lights of Las Vegas
3. Hunger for The Prize
4. Deja-vu
5. Glitter of Gold
6. The Die is Cast
7. Coyote’s Song- End of Hunting

Z naszego punktu widzenia taka kolejność utworów jest właściwa. Jest to pewna całość- historia o magii hazardu. W niektórych utworach przemieszana z wątkami „pokrewnymi”, symbolicznymi (synonimami pewnych zachowań). Wczujcie się w klimat Las Vegas i otaczającej go pustyni (w niejednym tego słowa znaczeniu). Może tyle o "przesłaniu". Akurat w tym przypadku wskazane jest indywidualne odbieranie „ducha” muzykiJ.
Ze strony "technicznej" można dodać jeszcze, że nagrywaliśmy tym razem w troszkę inny sposób- bardzo mało podrzutek (poprawek), dużo "pozostawionych" sprzężeń i najróżniejszych przydźwięków. Doszliśmy do wniosku że nadaje to bardzo "żywy i bezpośredni" charakter muzyce. Wśród słyszanych melodii, więcej było improwizacji- po prostu wielokrotnie podkład sobie "leciał" a PC rejestrował wymyślane na bieżąco dźwięki, które okazały się (naszym zdaniem) idealnie pasować do charakteru muzyki. Szczerze mówiąc- wiele zmieniły w tej materii intensywne próby do grania koncertowego (które z drugiej strony nieco opóźniły pracę nad albumikiem). W czasie grania koncertowego bowiem po prostu "leci się z materiałem"- nie ma czasu na przemyślenia- i przyniosło to bardzo ciekawy efekt. Do tej pory, nagrania i komponowanie (zawsze u nas silnie z sobą połączone) miały bardziej hmm... kontemplacyjny charakter. Brzmienie też troszkę inne niż poprzednio- krótko mówiąc zastosowaliśmy tym razem tradycyjny, lampowy sprzęt gitarowy, ograniczając do minimum "cyfrę". Z perspektywy czasu wyszło brzmienie, które nam kojarzy się z latami 80., co również odkryliśmy z pewnym zdziwieniem, bo nie było to pierwotnie naszym celem.
I na koniec- ilość utworów. Pierwotnie miały być 4, a wyszło 7. Trudno jakoś logicznie to wytłumaczyć- sprawę przesądził głównie „tryptyk” utworów nr 1, 4 i 7. Oczywiście nie chodziło tu o ilość, lecz o „przesłanie”.